OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 września 2022

 1. Na tę niedzielę przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. Dziś obchodzimy również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
  W tym tygodniu patronują nam:
 • wtorek, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon, prezbiter oraz Paweł Chong Hasang i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;
 • środa, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;
 • piątek, 23 września – Święty Pio z Pietrelciny, włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w Eucharystii.
 1. W związku z prowadzonymi pracami dacharskimi w Kościele w Wojcieszynie, dzisiaj 18 września przed wejściem do naszej Świątyni odbywa się zbiórka ofiar na ten cel. Mieszkańcy Wojcieszyna bardzo proszą o wsparcie.
 2. W piątek po Mszy Św. o godz.18.00 zapraszamy grupę kontemplacyjną na wspólną modlitwę do Domu Katechetycznego.
 3. W przyszłą niedzielę, 25 września parafialny zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę ofiar do puszek na potrzeby hospicjum Caritas w Myśliborzu. Środki będą przeznaczone na zakup koncentratu tlenu dla pensjonariuszy.
 4. Za dwa tygodnie w niedzielę, 2 października w kościele filialnym w Dąbrowie Nowogardzkiej odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Św. Michała Archanioła. Mszy Świętej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Paweł Ostrowski – proboszcz z Reptowa.
 5. W zakrystii jest już dostępna nowa księga intencji na przyszły rok 2023. Zamawianie Mszy Świętej jest najwyższym wyrazem miłości do Jezusa Eucharystycznego oraz wielkim darem dla naszych najbliższych, zarówno tych, którzy są z nami, ale i tych którzy odeszli do Pana i oczekują naszej modlitwy. Zapraszamy do zamawiania Mszy Świętych w zakrystii i w kancelarii we wtorek i czwartek 19.00-20.00.
 6. W najbliższą niedzielę, 25 września w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 7. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.  
 8. Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account