OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 25 września 2022

 1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
  W tym tygodniu patronują nam:
  - wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo, prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia
  - środa, 28 września – Święty Wacław, męczennik za wiarę, patron Czech;
  - czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał
  - piątek, 30 września – Święty Hieronim, prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego
   -sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła, patronka misji
 1. Dzisiaj parafialny zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę ofiar do puszek na potrzeby hospicjum Caritas w Myśliborzu i Świnoujściu. Środki będą przeznaczone na zakup koncentratu tlenu dla pensjonariuszy.
 2. Od października spowiedź przed każdą Mszą Świętą wieczorną, a w każdy piątek od godziny 17.00 będzie dyżurował kapłan w konfesjonale.
 3. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30, a w sobotę od godz. 8.30.
 4. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.15. Po Mszy Świętej ks. Karol uda się z posługą sakramentalną do chorych. Ks. Waldemar odwiedzi chorych w 2 sobotę miesiąca.
 5. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej. Na Mszy Świętej o godz. 12.30 poświęcenie różańców dla uczniów klasy 3 oraz wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem z rodzicami. Po Eucharystii ogłoszenie terminów I Komunii Świętej.
 6. W niedzielę, 2 października w kościele filialnym w Dąbrowie Nowogardzkiej odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Św. Michała Archanioła. Mszy Świętej o godz. 15.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Paweł Ostrowski – proboszcz z Reptowa.
 7. W czwartek 29 września Siostra Gabriela obchodzi swoje patronalne święto. Wieczorem na Mszy Św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla Siostry.
 8. W zakrystii jest już dostępna nowa księga intencji na przyszły rok 2023. Zamawianie Mszy Świętej jest najwyższym wyrazem miłości do Jezusa Eucharystycznego oraz wielkim darem dla naszych najbliższych, zarówno tych, którzy są z nami, ale i tych którzy odeszli do Pana i oczekują naszej modlitwy. Zapraszamy do zamawiania Mszy Świętych w zakrystii i w kancelarii we wtorek i czwartek 19.00-20.00.
 9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.
 10. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie Anielę Półchleb która przeżyła 85 lat. Niech miłosierny Bóg da wszystkim spoczywającym w Chrystusie udział w światłości wiekuistej.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account