OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA - 2 października 2022

 1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego.
  W tym tygodniu patronują nam:
  - wtorek, 4 października – Święty Franciszek z Asyżu, założyciel zakonu franciszkańskiego,
  - środa, 5 października – Święta Faustyna Kowalska, zakonnica, Apostołka Bożego Miłosierdzia.
 2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej.
 3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Wszystkich zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30, natomiast w sobotę o godz. 8.30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30, dla młodzieży w czwartek o godz. 17.30. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Ogłaszamy konkurs dla dzieci na najpiękniejszy Różaniec wykonany własnoręcznie. Różańce możemy przynosić do Kościoła do 20 października. Serdecznie zapraszamy, by zaangażować się to ten konkurs i pomóc najmłodszym w wykonaniu różańców.
 4. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
 5. Dzisiaj w kościele filialnym w Dąbrowie Nowogardzkiej odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Św. Michała Archanioła. Mszy Świętej o godz. 15.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Paweł Ostrowski – proboszcz z Reptowa.
 6. W związku z V edycją modlitwy „Adoracja i post w intencji powołań”w naszej parafii odbędzie się ona z 3-4 października. W poniedziałek 03.10.2022 po Mszy Św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 24.00 Msza Św. w tej intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Później adoracja do Mszy Świętej porannej o godz. 7.00. Zachęcamy również do podjęcia Postu w tej intencji.
 7. We wtorek, 4 października w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. O godz. 17.00 pod krzyżem Misyjnym odbędzie się błogosławieństwo zwierząt. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
 8. W środę, 5 października będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Msza Święta o godzinie 7.00 i 18.00, poprzedzona Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 9. 6 października, pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta o godz. 9.00 i modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, oraz o godz. 18.00, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00
 10. W piątek, 7 października przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00; o godz. 18.00 Msza Święta w intencji zmarłych we wrześniu parafian. Zapraszamy rodziny i znajomych będących w żałobie. Po wieczornej Eucharystii nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 11. Z przyczyn technicznych Biuletyn Parafialny będzie dostępny w przyszłym tygodniu.
 12. W zakrystii jest już dostępna nowa księga intencji na przyszły rok 2023. Zapraszamy do zamawiania Mszy Świętych w zakrystii i w kancelarii we wtorek i czwartek 19.00-20.00.
 13. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Jan Stanisław Styrna lat 85, Andrzej Wojciech Watral lat 63. Niech wszechmogący Bóg przebaczy im grzechy, aby mogli radować się życiem wiecznym i chwalić Pana na wieki.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account