OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 16 października 2022

 1. Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym.
  W tym tygodniu patronują nam:
  • - poniedziałek, 17 października – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.),
  • - wtorek, 18 października – Święty Łukasz, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich; w czasie modlitwy będziemy wspierać duchowo wszystkich pracowników służby zdrowia,
  • - czwartek, 20 października – Święty Jan Kanty, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich,
  • - sobota, 22 października – Święty Jan Paweł II (1920-2005), papież.
 2. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.
 3. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy. Przy wyjściu z Kościoła młodzież z naszej parafii rozprowadza „Papieskie Kremówki”. Zapraszamy do skorzystania. Koszt jednej kremówki to minimum 5 zł, z góry dziękujemy za ofiarę i wsparcie tego dzieła. Po Mszy Św. o godz.12.30 dla najmłodszych odbędzie się Quiz wiedzy o Św. Janie Pawle II ze słodkimi nagrodami. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
 4. Dzisiaj w naszej parafii odbywa się liczenie wiernych, jest ono niezbędne do podsumowania danych statystycznych Kościoła.
 5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Wszystkich zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym: codziennie o godz. 17.30, natomiast w sobotę o godz. 8.30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30, dla młodzieży w czwartek o godz. 17.30. Przypominamy o konkursie dla dzieci na najpiękniejszy Różaniec wykonany własnoręcznie. Różańce możemy przynosić do Kościoła do 20 października. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
 6. Od dzisiaj na stoliku pod amboną i przy wyjściu z Kościoła dostępne są karty wypominkowe. Prosimy o wyraźne wypełnianie: imiona zmarłych piszemy w mianowniku oraz zaznaczamy datę. Wypełnione karty można składać na tacę lub w zakrystii, z góry dziękujemy za tradycyjne ofiary składane przy tej okazji. W tym roku nasza Parafia przewodniczy w liturgicznych obchodach Uroczystości Wszystkich Świętych na Nowogardzkim Cmentarzu. W zakrystii można zamawiać intencje Mszy Świętych na Cmentarzu o godz. 9.00, 10.00 i 11.00.
 7. W kościele została umieszczona 11 stacja Drogi Krzyżowej autorstwa Pana Stanisława Kokolusa ze Szczecina. Dziękujemy rodzinie Państwa Filipiak za ufundowanie tej stacji. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się zakończyć to przedsięwzięcie.
 8. Informujemy, że w najbliższym czasie zostanie poddany renowacji obraz i rama Jezusa Miłosiernego. Dziękujemy ofiarodawcy za pokrycie kosztów.
 9. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Przelewicach Ksiądz Roman Dutko, oraz Łucja Zofia Szczęsna lat 75.
  Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account