OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 23 października 2022

 1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich; wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Przy wyjściu z Kościoła możemy złożyć do skarbony dar naszego serca. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!
  W tym tygodniu patronują nam:
  - piątek, 28 października – Święci Szymon i Juda Tadeusz; Apostołowie, świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.
 2. W najbliższą środę, 26 października, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem październikowym o godz. 17.30.
 3. Zakończył się termin składania prac na konkurs różańcowy. Od dzisiaj możemy oglądać prace, które są wystawione w nawie bocznej naszego kościoła. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30.
 4. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Wszystkich zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym: codziennie o godz. 17.30, natomiast w sobotę o godz. 8.30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30, dla młodzieży w czwartek o godz. 17.30. W poniedziałek 31 października ostatni różaniec dla dzieci. Zgodnie z tradycją prosimy, aby dzieci przebrały się za świętych. Ponadto przypominamy o tym, iż chrześcijanie 1 listopada obchodzą Uroczystość Wszystkich Świętych, a 2 listopada - Wspomnienie Wiernych Zmarłych. Mamy Świętych orędowników w Niebie, którzy u Boga wypraszają nam potrzebną pomoc.
 5. Na stoliku pod amboną i przy wyjściu z Kościoła dostępne są karty wypominków jednorazowych, w których zaznaczamy datę i całorocznych, czytanych w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 9.30. Prosimy o wyraźne wypełnianie: imiona zmarłych piszemy w mianowniku. Wypełnione karty można składać na tacę lub w zakrystii. Z góry dziękujemy za tradycyjne ofiary składane przy tej okazji. W tym roku nasza parafia przewodniczy w liturgicznych obchodach Uroczystości Wszystkich Świętych na nowogardzkim Cmentarzu. W zakrystii można zamawiać intencje Mszy Świętych, które zostaną odprawione na Cmentarzu o godz. 9.00, 10.00 i 11.00. Tradycyjne wypominki możemy również zamawiać na Cmentarzu.
 6. Mieszkańcy Wojcieszyna, jak co roku przygotowują dekoracje na groby. Już w piątek i sobotę, można je będzie odbierać w Kościele w Wojcieszynie. Będą również dostępne w niedzielę 30 października na Placu Kościelnym w Nowogardzie.
 7. Trwają już nasze odwiedziny Cmentarzy i uporządkowywanie grobów naszych bliskich. Zwróćmy uwagę na groby w sąsiedztwie i jeżeli jest taka potrzeba zajmijmy się nimi. Uprzątnijmy je i zapalmy znicz jako wyraz naszej chrześcijańskiej solidarności.
 8. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do Łucję Marię Bojarska lat 91 oraz Helenę Kotynia lat 91. Niech dobry Bóg wszystkim sługom i służebnicom, którzy w Niego wierzyli i w Nim pokładali nadzieję, okaże miłosierdzie i obdarzy wieczną radością.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account