OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 30 października 2022

 1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego.
  W tym tygodniu patronuje nam:
  - piątek, 4 listopada – Święty Karol Boromeusz, biskup Mediolanu,
 2. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.30 rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród za najpiękniejszy różaniec.
 3. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Natomiast o godz. 16.30 ostatni różaniec dla dzieci. Zgodnie z tradycją prosimy, aby dzieci przebrały się za świętych i w ten sposób uczestniczyły w różańcu. Przypominamy, iż nie jest to czas przebierania się, za duchy i kościotrupy. Mamy piękne chrześcijańskie tradycje których kultywowanie jest naszą chrześcijańską powinnością
 4. Mieszkańcy Wojcieszyna, jak co roku przygotowują dekoracje na groby. Możemy je nabyć na Placu Kościelnym. Zadbajmy i udekorujmy groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku.
 5. W wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej świątyni Msze Święte będą dziś sprawowane o godz. 7.00, 9.30, 11.00, 12.00 (po niej Procesja na Cmentarz) i 18.00. Tradycyjnie zapraszamy na Mszę Świętą celebrowaną na naszym parafialnym cmentarzu o godz. 9.00, 10.00, 11.00 oraz po zakończeniu procesji około godz. 13.00. Na Cmentarzu, Nasze Siostry będą zbierały tradycyjne wypominki. Zadbajmy by pamięć o zmarłych z naszych rodzin trwała w modlitwie Kościoła.
 6. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 12.00, 17.30 (różaniec połączony z wypominkami), 18.00 (połączona z nieszporami żałobnymi). W Olchowie Msza Św. za zmarłych o godz. 17.00, w Dąbrowie Nowogardzkiej o godz. 17.00 procesja na cmentarz z modlitwa za zmarłych. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 7. Przez cały listopad będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach przez cały tydzień o godz. 17.30 i w sobotę o godz. 8.30. Na stoliku przy amboną i przy wyjściu z Kościoła dostępne są karty wypominków jednorazowych z wyraźnie zaznaczamy datą i całorocznych, czytanych w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 9.30. Wypełnione karty można składać na tacę lub w zakrystii. Z góry dziękujemy za tradycyjne ofiary składane przy tej okazji.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, nabożeństwa i Msze Św. według stałego porządku. W sobotę Kapłani udadzą się z posługa sakramentalna do Chorych.
 9. W przyszłą niedzielę 6 listopada o 9.15 wypominki za zmarłych sybiraków po nich Msza Św. w tej intencji. O 11.00 Msza Św. w intencji zmarłych nauczycieli nowogardzkich szkół i przedszkoli. Po Mszy Św. o godz.12.30 spotkanie po pielgrzymkowe dla uczestników Pielgrzymki na Jasną Górę.
 10. Dostępny jest nowy Biuletynu Parafialnego, który zawiera aktualne wydarzenia naszej Parafii.
 11. W każdy piątek od godz. 17.00 można skorzystać z obecności kapłana w Konfesjonale i przystąpić do Sakramentu Pokuty.
 12. W piątek 4 listopada ks. Karol obchodzi imieniny, zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta w niedziele 6 listopada o godz. 12.30.
 13. Na zakończenie módlmy się za zmarłych: Maria Przeperska lat 68, Teodor Siedlecki lat 89, Halina Zgieb lat 88. Niech miłosierny Pan obdarzy ich udziałem w zmartwychwstaniu Chrystusa.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account