TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym.

W tym tygodniu wspominamy:

 • środa, 9 listopada – przypada święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Niniejsze święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem.
 • czwartek, 10 listopada – Święty Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;
 • piątek, 11 listopada – Święty Marcin z Tours (316-397), biskup;
 • sobota, 12 listopada – Święty Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup i męczennik.
 1. Dzisiaj o godz. 9.15 wypominki za zmarłych sybiraków, a po nich Msza Święta w ich intencji. O 11.00 Msza Św. w intencji zmarłych nauczycieli nowogardzkich szkół i przedszkoli. Po Mszy Św. o godz.12.30 zostanie poświęcona Figurka Dzieciątka Praskiego – daru pielgrzymów dla naszej świątyni. Później odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe dla uczestników.
 1. O godz. 16.00 Msza Święta pogrzebowa za Śp. Adama Karmana – wieloletniego organisty w naszej parafii. Pamiętamy o nim w naszych modlitwach, a najbliższej rodzinie składamy serdeczne kondolencje i wyrażamy słowa solidarności i wsparcia.
 1. W piątek, 4 listopada ks. Karol obchodził imieniny. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12.30 otoczymy solenizanta pamięcią modlitewną, wypraszając dla niego potrzebne dary u Boga.
 1. W piątek, 11 listopada przypada Święto Niepodległości. O godz. 11.00 zapraszamy na Eucharystię i wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność, będziemy ogarniać modlitewną pamięcią. Po Mszy Świętej złożenie kwiatów i modlitwa przy Głazach Pamięci. Organizatorzy zapraszają na Marsz Niepodległości, który przejdzie trasą z kościoła do pomnika na ul.3-ego Maja. Po zakończonych uroczystościach zapraszamy na poczęstunek, min. na rogale świętomarcińskie oraz pokaz sprzętu wojskowego.
 1. Przez cały listopad będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach: w ciągu tygodnia o godz. 17.30 i w sobotę o godz. 8.30. Na stoliku pod amboną i przy wyjściu z Kościoła dostępne są karty wypominków jednorazowych i całorocznych, czytanych w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 9.30. Prosimy o wyraźne wypełnianie: jednorazowe z wyraźnie zaznaczoną datą oraz imionami zmarłych pisanymi w mianowniku i całoroczne, w których piszemy nazwiska rodzin również w mianowniku. Wypełnione karty można składać na tacę lub w zakrystii. Z góry dziękujemy za tradycyjne ofiary składane przy tej okazji.
 1. W najbliższą niedzielę, 13 listopada przypada obchodzony od 2009 roku, Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.
 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.
 1. Naszą modlitwą obejmijmy tych, którzy w ostatnim tygodniu przekroczyli próg wieczności: Anna Jarmużek lat 75 oraz Adam Karman lat 94. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account