OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 13 listopada 2022

 1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Również dziś przypada Światowy Dzień Ubogich. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej Archidiecezjalnego Caritas. W przyszłą niedzielę 20 listopada rozpoczynamy coroczną akcję „Tytka Charytatywna – Torba Miłosierdzia” jako pomoc dla najbiedniejszych rodzin naszej parafii.
  W tym tygodniu patronują nam:
  - czwartek, 17 listopada – Św. Elżbieta Węgierska, córka króla Węgier, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;
  - piątek, 18 listopada – Bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. W naszej modlitwie chcemy pamiętać o wszystkich przeżywających trudności życiowe, będziemy prosić o Bożą pomoc przez ręce Matki Zbawiciela.
 3. Przez cały miesiąc, do 26 listopada modlimy się za zmarłych w tak zwanych wypominkach: w ciągu tygodnia o godz. 17.30 i w sobotę o godz. 8.30. Na stoliku pod amboną i przy wyjściu z kościoła dostępne są jeszcze dostępne karty wypominków jednorazowych i całorocznych. Prosimy o wyraźne wypełnianie: jednorazowe z wyraźnie zaznaczoną datą oraz imionami zmarłych pisanymi wmianowniku i całoroczne, w których piszemy nazwiska rodzin również w mianowniku. Wypełnione karty można składać na tacę lub w zakrystii. Z góry dziękujemy za tradycyjne ofiary składane przy tej okazji. Zadbajmy, by pamięć o naszych zmarłych trwała w modlitwie kościoła.
 4. W najbliższą niedzielę, 20 listopada przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia przypada liturgiczne wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego – patrona sąsiedniej parafii. Ks. Proboszcz Kazimierz Łukjaniuk zaprasza na Mszę św. odpustową o godz. 16.00.
 5. Odpowiadając na prośbę wielu parafian, od przyszłej niedzieli 20 listopada rozpoczniemy rozprowadzać poświęcone opłatki wigilijne. Warto kultywować tę piękną tradycję dzielenia się opłatkiem w domu i wysyłania go wraz z życzeniami Bożonarodzeniowymi do bliskich nam osób.
 6. Przypominamy o znalezionym na placu kościelnym rowerze, który czeka na właściciela w Domu Parafialnym. Po bliższe informacje i ewentualny odbiór prosimy zwracać się do Ks. Proboszcza Grzegorza Legutko.
 7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 8. W ostatnim tygodniu odszedł do niebieskiej ojczyzny Zbigniew Witkowski lat 67. Niech nasza modlitwa wyjedna im przebaczenie grzechów i życie wieczne: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account