OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA - 20 listopada 2022

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia odmówimy przed błogosławieństwem na każdej Mszy Świętej.
 2. W tym tygodniu:
  - w poniedziałek, 21 listopada obchodzimy wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
  - we wtorek, 22 listopada patronuje nam Święta Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, a zwłaszcza pani organistce składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy;
  w czwartek, 24 listopada wspominamy Świętego Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników wietnamskich.
 3. Dzisiaj, 20 listopada przypada liturgiczne wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego – patrona sąsiedniej parafii. Ks. Proboszcz Kazimierz Łukjaniuk zaprasza na Mszę św. odpustową o godz. 16.00.
 4. W środę, 23 listopada zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. W naszej modlitwie chcemy pamiętać o wszystkich przeżywających trudności życiowe, będziemy prosić o Bożą pomoc przez ręce Matki Zbawiciela.
 5. Do 26 listopada modlimy się za zmarłych w tak zwanych wypominkach: w ciągu tygodnia o godz. 17.30 i w sobotę o godz. 8.30.
 6. Odpowiadając na prośbę wielu parafian, od dzisiaj rozpoczynamy rozprowadzać poświęcone opłatki wigilijne. Warto kultywować tę piękną tradycję dzielenia się opłatkiem w domu i wysyłania go wraz z życzeniami Bożonarodzeniowymi do bliskich nam osób. Zadbajmy, aby opłatki, które nabywamy były pobłogosławione w kościele przez kapłana i niosły w sobie oprócz pięknego zwyczaju również błogosławieństwo Boże.
 7. Od poniedziałku, 21-26 listopada przeżywamy w Kościele Tydzień Słowa Bożego pt. „POSŁANI z darem Pokoju”. Zapraszamy, by szczególnie w tym czasie pochylić się nad Słowem Bożym.
 8. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem: najpierw na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów, a następnie na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.
 9. Od I Niedzieli Adwentu możemy nabywać świece Caritas na stół wigilijny oraz „Torby Miłosierdzia”. W ten sposób pomagamy najbardziej potrzebującym z naszej Parafii. Prosimy również o słodycze i produkty dla dzieci, które jak w zeszłym roku przekażemy dla przedszkola prowadzonego przez Siostry Służebniczki Starowiejskie w Murafie na Ukrainie. Na ten cel zorganizowany zostanie również 18 grudnia na Placu Kościelnym kiermasz adwentowy.
 10. Jak w zeszłym roku w dniach 12-18.02.2023 organizujemy parafialny wyjazd na narty do Zakopanego i Białego Dunajca. Wszelkie szczegóły, program oraz zapisy w zakrystii lub u ks. Karola i s. Maksymilii. Koszt takiego wyjazdu to 1700 zł. Serdecznie zapraszamy.
 11. Od 25-27.11 o godz. 18.00 w Kinie Nowogardzkiego Domu Kultury odbędzie się projekcja filmu „Prorok” o Kardynale Stefanie Wyszyńskim.
 12. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: Jadwiga Irzemska lat 79. Powierzmy Ją Bożemu Miłosierdziu.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account