OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU - 27 listopada 2022

 1. Pierwszymi nieszporami dzisiejszej niedzieli weszliśmy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Rozpoczynamy również nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  - w środę, 30 listopada - Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego powołanego ucznia Pana Jezusa;
  - w sobotę, 3 grudnia - Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich.
 3. W czasie adwentowego oczekiwania wszystkich serdecznie zapraszamy na Msze Święte roratnie. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele roraty będą celebrowane w poniedziałek i wtorek o godz. 6.45; środa, czwartek i piątek - o godz.16.30, natomiast w sobotę o 9.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
 4. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. W kościele w Karsku przeżywać będziemy odpust ku czci Św. Barbary. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. odpustową o godz. 15.00.
 5. W Adwencie, od 3 Niedzieli będziemy uczestniczyć w rekolekcjach, które poprowadzi ks. Tomasz Źwiernik, znany w Polsce kaznodzieja. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni możemy skorzystać także z sakramentu pokuty i pojednania.
 6. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa według tradycyjnego porządku. W sobotę po Mszy Św. o godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
 7. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki wigilijne. Warto kultywować tę piękną tradycję dzielenia się opłatkiem w domu i wysyłania go wraz z życzeniami Bożonarodzeniowymi do bliskich nam osób. Zadbajmy, aby opłatki, które nabywamy były pobłogosławione w kościele przez kapłana i niosły w sobie oprócz pięknego zwyczaju również błogosławieństwo Boże. W przyszłą niedzielę tradycyjnie siostry z naszej parafii będą rozprowadzały opłatki w kościołach filialnych.
 8. Od dzisiaj możemy nabywać świece Caritas na stół wigilijny oraz zabrać ze sobą do domu „Torby Miłosierdzia”, które wypełniamy produktami spożywczymi. W ten sposób pomagamy najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Prosimy również o słodycze i produkty dla dzieci, które - jak w zeszłym roku - przekażemy dla przedszkola prowadzonego przez Siostry Służebniczki Starowiejskie w Murafie na Ukrainie. W ten sposób odpowiadamy na apel Sióstr, które prowadzą przedszkole dla dzieci polskiego pochodzenia i przybyłych tam uchodźców. 18 grudnia na placu kościelnym będziemy mogli wspomóc Siostry z Murafy na Ukrainie uczestnicząc w Festynie Adwentowym.
 9. W najbliższy piątek i sobotę, 2 i 3 grudnia w nowogardzkich sklepach Biedronka i Lidl, Caritas organizuje adwentową zbiórkę żywności dla biednych. Włączmy się w to dzieło.
 10. W poniedziałek, 28 listopada o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Ks. Grzegorza Zakliki, wieloletniego proboszcza parafii w Nowogardzie.
 11. W dniach 12-18.02.2023 organizujemy parafialny wyjazd na narty do Zakopanego i Białego Dunajca. Wszelkie szczegóły, program oraz zapisy w zakrystii lub u ks. Karola i s. Maksymilii. Koszt takiego wyjazdu to 1700 zł. Serdecznie zapraszamy.
 12. Z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu odszedł do domu Ojca Piotr Łacek który przeżył 92 lata. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account