OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU - 19 grudnia 2022

 1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystości Narodzenia Pańskiego! W nadchodzącą sobotę Wigilia, która w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna okres Narodzenia Pańskiego, a potem kolejne świąteczne dni. Czy jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku do nich przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! W naszej wspólnocie gościmy dzisiaj Ks. Bp Henryka Wejmana, który wygłosi Słowo Boże na Mszy Św. o godz. 9.30 i 12.30, natomiast o godz. 11.00 w Olchowie dokona poświęcenia nowego Ołtarza i Ambony.
 2. Na placu kościelnym organizujemy Jarmark Adwentowy. Możemy nabyć domowe pierogi na stół wigilijny, sałatki, kapustę z grzybami, ciasta i słodycze dla dzieci. Są także stroiki Bożonarodzeniowe, ozdoby, kartki świąteczne, sianko pod obrus wigilijny i wiele innych atrakcji. Dochód ze sprzedaży i ofiary, jakie złożymy do puszek przeznaczone są na pomoc dla Sióstr Służebniczek NMP, które prowadzą przedszkole na Ukrainie dla dzieci polskiego pochodzenia i uchodźców. Serdecznie zapraszamy do udziału i zaangażowania.
 3. W ostatnim tygodniu adwentu serdecznie zapraszamy na Msze Święte roratnie. W poniedziałek i wtorek o godz. 6.45; w środę, czwartek i piątek - o godz.16.30, i ostatnie raty z podsumowaniem aktywności najmłodszych w sobotę o 9.00.
 4. W zakrystii można nabywać jeszcze poświęcone opłatki wigilijne.
 5. Przy wyjściu z kościoła możemy nabywać świece Caritas, które zapalone na stołach wigilijnych symbolizują naszą miłość i bezinteresowną pomoc najuboższym.
 6. Od dzisiaj, czyli od 18 do 24 grudnia istnieje możliwość zabrania do domu z naszej świątyni Betlejemskiego Światła Pokoju. Będzie można to uczynić codziennie od godz. 17.30 do godz. 18.30.
 7. W piątek przed Wigilią Bożego Narodzenia będzie jeszcze okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Kapłani będą dyżurować w konfesjonałach od godz. 17.00.
 8. W sobotę, 24 grudnia wraz z bliskimi zasiądziemy przy stole wigilijnym. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
 9. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej w nocy z soboty - 24 grudnia, na niedzielę - 25 grudnia. W Nowogardzie Pasterka o godz. 22.00 i 24.00; w Olchowie, Wojcieszynie i Karsku o godz. 20.00; w Dąbrowie o godz. 21.15.
 10. Przyszła niedziela to Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Przypominamy, że 25 grudnia nie ma Mszy Świętej o godz. 7.00.
 11. Serdecznie zapraszamy chętnych na zimowy wyjazd narciarski dla dzieci i młodzieży w dniach 12-18 lutego do Białego Dunajca i Zakopanego. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt to 1700 złotych. W cenie zapewnione jest zakwaterowanie, wyżywienie, opłata za karnety i sprzęt narciarski. Zapisy u Ks. Karola i s. Maksymilii.
 12. Zmarłych, którzy w ostatnim tygodniu przeszli do domu Ojca otoczmy naszą modlitwą: Wieczny odpoczynek.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account