OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NARODZENIE PAŃSKIE - 25 grudnia 2021

 1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z wielką radością śpiewaliśmy Chwała na wysokości Bogu. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn. Dzisiaj Msze Święte są sprawowane o godz. 9.30, 11.00, 12.30, 18.00.
 2. W Oktawie Bożego Narodzenia wspominamy:
  • - w poniedziałek, 26 grudnia - Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Św.: 7.00, 9.30, 11.00 (Poświecenie ziarna)12.30 i 18.00;
  • - we wtorek, 27 grudnia - Świętego Jana Apostoła, tradycyjnie święcimy wino na Mszy Św. o godz. 18.00;
  • - w środę, 28 grudnia - Świętych Młodzianków Męczenników;
  • - w piątek, 30 grudnia w kalendarzu liturgicznym umieszczono święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.
 3. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego, czyli w przypadające w poniedziałek święto Świętego Szczepana - diakona i męczennika - tradycyjnie składamy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Gorąco polecamy tę zbiórkę ofiarności Parafian!
 4. W czasie adwentowego oczekiwania dzięki ofiarności parafian i wsparciu wolontariuszy udało się przeprowadzić wiele dzieł miłosierdzia, za które chcielibyśmy serdecznie podziękować. Dzięki waszej życzliwości ugościliśmy około 160 osób na wigilii dla samotnych i potrzebujących. Zostały również ofiarowane dla ich rodzin paczki żywnościowe.
 5. 18 grudnia w naszej Parafii odbył się Jarmark Adwentowy, z którego dochód został przeznaczony na pomoc dla Przedszkola prowadzonego przez Siostry Służebniczki NMP w Murafie na Ukrainie. Zebraliśmy kwotę ok. 3000 zł, które zostały już przekazane siostrom oraz produkty pierwszej potrzeby, które wyślemy zaraz po świętach. Dziękujemy za wsparcie i pomoc w organizacji: Zespołowi Szkół Nr. 1 im Stanisława Staszica w Nowogardzie, Szkole Podstawowej Nr 1, I Liceum Ogólnokształcącemu w Nowogardzie oraz Nauczycielom, którzy wspomagali wychowanków w tym szczytnym celu, Wolontariuszom Parafialnego Zespołu Caritas, Siostrom Opatrzności Bożej, Kołom Gospodyń z Żabowa, Wojcieszyna i Wyszomierza.
 6. Dziękujemy s. Danieli, Panu Zenonowi, Zbigniewowi, Karolowi za zaangażowanie i pomoc w dekorowaniu i sprzątaniu naszej świątyni. Dziękujemy również za piękne choinki. Jest to dar serca Państwa Henryka i Wiery Barcz z Olchowa.
 7. Tradycyjną wizytę kolędową rozpoczniemy 2 stycznia. Plan kolędy podamy w przyszłym tygodniu.
 8. Nasza Parafia wraz z Parafią w Golczewie organizuje pielgrzymkę śladami Mojżesza do Egiptu i Jordanii w dniach 21.03-28.03. Program będzie dostępny w Biuletynie i na plakatach. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 9. Serdecznie zapraszamy chętnych na zimowy wyjazd narciarski dla dzieci i młodzieży w dniach 12-18 lutego do Białego Dunajca i Zakopanego. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt to 1700 złotych. W cenie zapewnione jest zakwaterowanie, wyżywienie, opłata za karnety i sprzęt narciarski. Zapisy u Ks. Karola i s. Maksymilii.
 10. 28 grudnia od godziny 10.00 przy Straży Pożarnej można oddać krew. Zapraszają SW i SP w Nowogardzie.
 11. W ostatnim tygodniu Pan powołał do siebie: Marię Stępień lat 83, Elżbietę Bierzyńską-Pękala lat 70, Helenę Frąckowiak lat 85, Wandę Trzebińską lat 87. Doby Jezu…

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account