OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 12 lutego 2023

 1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Bogiem. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie.
 2. W tym tygodniu patronują nam:
  - We wtorek, 14 lutego, Święci Cyryl i Metody – Patroni Europy. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.
 3. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie przyjęło się czcić go jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył i za bliskich, którzy nas kochają.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.30 Ks. Karol i Siostry wraz z 47-osobową grupą dzieci i młodzieży z naszej Parafii wyruszają na zimowisko do Białego Dunajca.
 5. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolędę w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyjęcie, życzliwą rozmowę, cenne uwagi i ofiary, którymi wsparliście naszą parafię. Niech Bóg wynagrodzi Wam to dobro.
 6. W przyszłą niedzielę, 19 stycznia decyzją ks. arcybiskupa metropolity Andrzeja Dzięgi naszymi modlitwami i ofiarami do puszek wesprzemy ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Już teraz pokrzywdzonych i ich rodziny polecamy opiece i miłosierdziu Pana Jezusa.
 7. Waldemar wraz z ks. Andrzejem Moskwą z parafii w Świnoujściu organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w terminie 3-11 listopad 2023 roku w cenie 6200 zł plus 300 dolarów. Zapisy u ks. Waldemara do 26 lutego z wpłatą 2500 zł. Bliższe informacje u ks. Waldemara, a ulotki dotyczące pielgrzymki do odebrania w zakrystii.
 8. W tym tygodniu biuro parafialne czynne we wtorek od godz. 19.00 do 20.00 oraz w czwartek (dyżuruje ks. Proboszcz) od godz. 19.00 do 20.00.
 9. W tym tygodniu do wieczności odeszli: Stanisława Józefa Wozniak lat 77, Alicja Grabowska lat 84 Wieczny odpoczynek racz mi dać Panie…

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account