OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26 lutego 2023

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. W związku z przypadającym w środę (1 marca) Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 11.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy przy „Głazach Pamięci”, a następnie przejdziemy na Plac Wolności, na którym odbędzie się druga część obchodów.
  2. W tym tygodniu, w sobotę, 4 marca w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani wyścigu w gromadzeniu doczesnego bogactwa.
  3. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Ogólnopolski Dzień Solidarności z Walczącą Ukrainą. W przyszłą niedzielę modlitwami i ofiarami będziemy mogli wesprzeć naszych Braci zza wschodniej granicy.
  4. Włączmy się w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Sprzyjającym temu będzie udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki, w naszym kościele odprawiamy Drogi krzyżowe: o godz. 16.30 dla dzieci i o 18.30 dla wszystkich, a w niedziele o godz. 17.30 Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  5. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa według stałego porządku. W sobotę kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
  7. Przyszła – druga niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Szczególną modlitwą obejmiemy wszystkich misjonarzy, którzy na terenach misyjnych budują Kościół Chrystusowy.
  8. W ubiegłą niedzielę, 19 lutego decyzją ks. Arcybiskupa metropolity Andrzeja Dzięgi naszymi modlitwami i ofiarami do puszek wspieraliśmy ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Wolontariusze Parafialnego Koła Caritas przeprowadzili zbiórkę na ten cel. Zebrano kwotę 5400 złotych. Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło miłosierdzia i swoimi ofiarami wsparli pokrzywdzonych i ich rodziny.
  9. W tym tygodniu do wieczności odeszli: Leonid Berezowski lat 71, Teodor Konior lat 94, Zofia Teresa Bojko lat 77. Wieczny odpoczynek racz mi dać Panie…

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account