OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 05 marca 2023

  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Módlmy się, aby doświadczali oni Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. W dniu dzisiejszym, zgodnie z zapowiedzią naszą modlitwą i ofiarami do puszek "Caritas" możemy wesprzeć pogrążoną w wojnie Ukrainę. Bóg zapłać za każdą ofiarowaną złotówkę i chęć pomocy tym, którzy jak nigdy potrzebują naszego wsparcia.
  2. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży oraz po Mszy świętej o godz. 18.00 dla dorosłych.
  3. W nadchodzącym tygodniu w naszej parafii będzie organizowany Kurs Przedmałżeński. Spotkania formacyjne codziennie od poniedziałku do czwartku o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Kolejny cykl spotkań Kursu Przedmałżeńskiego przewidziany jest na czerwiec.
  4. Na zaproszenie miejscowego Muzeum oraz wspólnoty Ewangelicko-Augsburskiej w Greifswaldzie, nasza Parafia organizuje wyjazd gościnno-roboczy 15 marca (środa). Zbiórka o godz. 9.00 przed Domem Parafialnym. Osoby chętne na wyjazd prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Jedną z wielu ciekawostek jest fakt, że w Muzeum w Greifswaldzie znajduje się zabytkowy XIV-wieczny kielich mszalny, który poprzez zawieruchę wojenną odnalazł się właśnie w tym mieście.
  5. Na stoliku pod amboną i przy wyjściu z kościoła dostępny jest nowy numer Biuletynu Parafialnego, w którym został zamieszczony list podziękowania za naszą adwentową pomoc dla parafii i przedszkola w Murafie na Ukrainie. Zapraszamy do lektury i śledzenia najnowszych informacji z życia parafii.
  6. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klasy 8b zapraszam w piątek, 10 marca na Mszę Św. o godz.18.00, drogę krzyżową i krótką katechezę.
  7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać u s. Danieli w zakrystii.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.
  9. Niech Bóg okaże swoje miłosierdzie i wprowadzi zmarłych z naszych rodzin do krainy życia wiecznego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account