OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 12 marca 2023

 1. Dziś Trzecia Niedziela Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, społecznego i rodzinnego.
 2. W poniedziałek, 13 marca przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
 3. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży oraz po Mszy świętej o godz. 18.00 dla dorosłych.
 4. W środę, 15 marca nasza wspólnota została zaproszona do Greifswaldu na konferencję poświęconą znajdującemu się w Muzeum w Greifswaldzie, XIV-sto wiecznemu kielichowi liturgicznemu, pochodzącemu z naszej świątyni. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Wyjazd o godz. 9.00 sprzed kościoła. Powrót około godz. 20.00. Koszt wyjazdu to 100 zł. Zapisy możliwe tylko dzisiaj.
 5. Dziękujemy za ofiary, jakie w ubiegłą niedzielę zostały zebrane do puszek jako wsparcie pogrążonej w wojnie i kryzysie Ukrainie. Zebraliśmy kwotę 3600 zł. Środki zostaną przekazane o. Janowi Piątkowskiemu do Fastowa na Ukrainie.
 6. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klasy 8c oraz SP 3 zapraszamy w piątek, 17 marca na Mszę Św. o godz.18.00, drogę krzyżową i krótką katechezę.
 7. W tym tygodniu, w piątek i sobotę 17 i 18 marca Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę produktów dla potrzebujących, w sklepach wielkopowierzchniowych „Biedronka” i „Netto”. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wielkopostnej jałmużny dla potrzebujących.
 8. Przy wyjściu z Kościoła w kaplicy MB Fatimskiej i Św. Jana Pawła II możemy nabyć świece wielkanocne oraz czekoladowe wielkanocne baranki.
 9. Od piątej Niedzieli Wielkiego Postu w naszej parafii rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Lucjan Chronchol, proboszcz parafii Niepokalanego Serca NMP w Szczecinie.
 10. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać u s. Danieli w zakrystii.
 11. Niech Bóg okaże swoje miłosierdzie i wprowadzi do krainy życia wiecznego Bernardynę Owczarek lat 69 i Tadeusza Miśkiewicza lat 77 . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account