OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XV NIEDZIELę ZWYKŁą (16.07.2023)

 1. W nadchodzącym tygodniu obchodzimy: w sobotę wspomnienie św. Marii Magdaleny.
 2. Przypominamy o wakacyjnym porządku odprawiania Mszy św. w naszym kościeleod 01 lipca do 31 sierpnia 2023 roku. Biuro parafialne, w lipcu i sierpniu 2023, będzie czynne we wtorek i czwartek od godz. 19.30.
 3. W niedzielę 23 lipca po każdej Mszy św. będziemy święcić pojazdy z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa. Przy tej okazji możemy wesprzeć ofiarami polskich misjonarzy prze fundacje Miva Polska.
 4. Zbliża się Odpust Parafialny. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie fantów na loterię oraz zgłaszanie się osób, które chcą upiec ciasto.
 5. Na prośbę pobożnych kobiet z grup działających w naszej parafii pragniemy przygotować miejsce, w którym zostałby umieszczony obraz Matki Boskiej Częstochowskiej i figura Dzieciątka Jezus. Po konsultacjach wydaje się że dobrym miejscem będzie portal przy wyjściu od strony południowej. Chcemy zapytać się o opinie wiernych w tej kwestii. Swoje uwagi możemy kierować
  do księdza Proboszcza lub przedstawicieli Rady Parafialnej.
 6. Zachęcamy do uczestnictwa w 39 Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce
  na Jasną Górę w terminie 25 lipca – 13 sierpnia Bliższe informacje na stronie internetowej pielgrzymki.
 7. Katedra Szczecińska pw. Św. Jakuba Apostoła zaprasza na Jarmark Jakubowy od 20 – 23 lipca 2023. Bliższe informacje na stroni internetowej Katedry w Szczecinie.
 8. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na tacę i za wszelką życzliwość wobec naszej wspólnoty parafialnej.
 9. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Witamy gości, którzy w pełni wakacyjnego sezonu przybywają do naszego miasta i zapraszamy każdego dnia
  do wspólnej modlitwy w naszym kościele.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account