OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 13 sierpnia 2023

 1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dziewiętnasta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, aby Jego moc płynąca z tajemnicy Eucharystii umacniała nas na drogach codziennych obowiązków. Już dziś rozpoczynamy tegoroczne uroczystości odpustowe Słowo Boże głosi o. Jan Piątkowski dominikanin. Po mszach św. o godz.8:00 , 9:30 i 11:00 przy kościele festyn parafialny ( będzie zabawa fantowa, domowe ciasto, chleb ze smalcem, oraz inne atrakcje )
 2. W tym tygodniu patronują nam:
  - Poniedziałek, 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe, którego relikwie przechowywane są w naszej świątyni. Po Mszach św. modlitwa za jego wstawiennictwem.
  - Czwartek, 17 sierpnia – św. Jacek Odrowąż
  - Piątek, 18 sierpnia – bł. Sancja Szymkowiak
 3. We wtorek 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość rozpoczynamy w poniedziałek 14 sierpnia Eucharystią o godz. 18.00. gościem specjalnym będzie pan Andrzej Szelążek Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, który opowie o swojej książce „Dzieci wojny”. Będzie również w kościele wystawa prac rzeźbiarskich pana Dyrektora Po mszy św. zapraszamy wszystkich na wspólny śpiew i poczęstunek. 15 sierpnia Uroczystości odpustowe, Msze św. 8:00, 10:00, 12:00, 15:00 (z sakramentem Namaszczenia Chorych) i 19:00 Na mszy św. o godz. 10:00 będziemy gościć Kompanie Honorową WP i przedstawicieli wojska z 12 Brygady. Po mszy św. przy głazach modlitwa i złożenie kwiatów. Zapraszamy wszystkich samorządowców i przedstawicieli organizacji społecznych. Po każdej mszy św. zabawa fantowa, domowe ciasto i inne atrakcje Mieszkańcy Wojcieszyna będą rozprowadzali bukiety kwiatów i ziół.
 4. Aby skorzystać z dar odpustu parafialnego i uzyskać odpust zupełny, oprócz wykluczenia przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, także lekkiego, należy spełnić trzy warunki: spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna i modlitwa według intencji Ojca Świętego. W związku z tym zapraszamy do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania w poniedziałek 14 sierpnia od godz. 17.00 kapłani będą dyżurowali w konfesjonałach.
 5. W polskiej tradycji Uroczystość Wniebowzięcia NMP nosi nazwę Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym Kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.
 6. We wtorek przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.
 7. Przypominamy o nabożeństwach i modlitwach ku czci świętych, których relikwie przechowujemy w naszej Parafii: 14 dnia każdego miesiąca modlimy się za pośrednictwem Św. Maksymiliana, 23 - Św. Ojca Pio, 19 - Bł. Jerzego Popiełuszki, 2 - Św. Jana Pawła II.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account