OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 20 sierpnia 2023

 1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.
  W tym tygodniu patronują nam:
  - 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież.
  - 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
  - 24 sierpnia – Święty Bartłomiej Apostoł.
  - 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, obchodząc Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
 2. We wtorek, 23 sierpnia decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce dzień ten obchodzony jest od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
 3. W najbliższą środę, gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, zaraz po niej celebrujemy wieczorną Mszę Świętą – serdecznie zapraszamy!
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Festynu 13. sierpnia i w dzień Odpustu parafialnego 15 sierpnia zwłaszcza dla tych którzy piekli ciasta i poświęcili swój czas na przygotowania i pomoc, dziękujemy również wszystkim sponsorom i ofiarodawcom. Bóg Zapłać.
 5. W naszej wspólnocie parafialnej witamy dzisiaj serdecznie nową siostrę przełożoną zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. Siostro Rozalio życzymy wsparcia Ducha Św. na ten nowy czas i wyzwania.
 6. W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Zbigniewa Cicheckiego l. 58, Cecylię Pietrasik l. 92, Zenona Dudek l. 84, Floriana Splawskiego l. 89. Niech Bóg oczyści ich z grzechów i doprowadzi do życia wiecznego.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account