OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 sierpnia 2023

 1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku kościelnego. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
  W tym tygodniu patronuje nam:
  - poniedziałek, 28 sierpnia – wspominamy św. Augustyn,
  - wtorek, 29 sierpnia – wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela,
 2. Od piątku, 1 września powracamy do tradycyjnego porządku sprawowania nabożeństw w naszej parafii, a mianowicie: Msze Św. od pon. do piątku - godz. 7.00 i 18.00, sobota - godz. 9.00 i 18.00, niedziela i święta - 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
 3. Tego dnia przypada także kolejna (84) rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 4. Tradycyjne rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego przeniesione zostało z 1 na 4 września. Przy tej okazji już dzisiaj przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie i w trakcie sakramentu Chrztu Świętego rodzice i chrzestni zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.
 5. W tym tygodniu przypada:
  - pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00; o godz. 18.00 Msza Święta w intencji zmarłych w sierpniu parafian. Zapraszamy rodziny i znajomych będących w żałobie. Po wieczornej Eucharystii nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  - pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8.15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 kapłani odwiedzą w domach chorych. Prosimy o zgłaszanie do zakrystii chęci przyjęcia kapłana z posługą sakramentalną.
 6. Spotkanie organizacyjne przed planowaną pielgrzymką odbędzie się w przyszłą niedzielę 3 września po Mszy Świętej o godz. 12.30 w kaplicy Św. Franciszka. Prosimy o uregulowanie pozostałej kwoty na wyjazd.
 7. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia.
 8. W minionym tygodniu odeszli z tego świata: Janina Łacek lat 87 oraz Rajmund Rafał Kowalczyk l. 43. Niech dobry Bóg wejrzy na naszą modlitwę i pozwoli im oglądać swoje oblicze na wieki.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account