DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 3 września 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego.
 2. W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców otaczamy naszymi modlitwami i życzymy Bożego błogosławieństwa.
 3. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 18.00.
 4. Od ubiegłego piątku, 1 września powróciliśmy do tradycyjnego porządku sprawowania nabożeństw w naszej parafii, a mianowicie: Msze Św. od pon. do piątku - godz. 7.00 i 18.00, sobota - godz. 9.00 i 18.00, niedziela i święta - 7.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00, kancelaria parafialna w wtorki i czwartki od 19.00 do 20.00
 5. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12.30, w kaplicy Św. Franciszka, spotkanie organizacyjne pielgrzymów do MB Częstochowskiej w ramach Archidiecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę. Prosimy o uregulowanie pozostałej kwoty na wyjazd.
 6. W środę o godz. 17.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, o godz. 17.45 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy
 7. W przyszłą niedzielę 10 wrześnie na Mszy Św. o godz.:
 • 11.00 - dziękczynienie działkowców za tegoroczne plony.
 • 12.30 - odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Po Mszy świętej zapraszamy rodziców dzieci klas 2 i 3 przygotowujących się do I Komunii Świętej na spotkanie organizacyjne z ks. Proboszczem.
 • 18.00- zapraszamy szczególnie uczniów klasy VII i VIII razem z rodzicami na Eucharystię a po niej spotkanie organizacyjne ks. Karolem przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 1. We wtorek 12 września w Naszej Świątyni Mszą Świętą o godz. 11.00 rozpocznie się uroczyste wręczenie Sztandaru dla Nowogardzkiego Zakładu Karnego.
 2. Przy wyjściu z Kościoła i na stoliku przy ambonie wyłożony jest nowy numer Biuletynu Parafialnego poświęconego wakacjom, zachęcamy do zabrania jego do naszych domów.
 3. W poniedziałek 4 września imieniny obchodzi s. Rozalia, zapraszamy na Msze Świętą o godz. 18.00 w Jej intencji.
 4. Przypominamy, że w kancelarii parafialnej wydajemy stosowne zaświadczenia tylko i wyłącznie osobiście osobom zainteresowanym. Natomiast osoby pełnoletnie aktualnie mieszkające poza naszą parafią uzyskują pozwolenia na bycie chrzestnym w biurze parafii aktualnego zamieszkania, również osobiście.
 5. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie Zbigniewa Kostkowskiego l.76 i Milenę Kowalską l. 39. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account