DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA 17 września 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.
 2. W tym tygodniu patronują nam:
 • Poniedziałek, 18 września – św. Stanisław Kostka, zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, młodzieży i nowicjuszy. Jego Święto wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał. Tego dnia modlitwa otoczmy zwłaszcza młodzież.
 • Środa, 20 września – św. św. Andrzej Kim Taegon, prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan
 • Czwartek, 21 września – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista
 • Sobota, 23 września – św. ojciec Pio z Pietrelciny, prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk
 1. Dzisiaj w związku z obchodzonym Dniem Sybiraka, na Nowogardzkim Cmentarzu o godz. 12.00 modlitwa Anioł Pański przy pomniku Sybiraków, a o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia przy Krzyżu Misyjnym w Parafii pw. Świętego Rafała Kalinowskiego.
 2. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 Ks. Proboszcz poświęci płaskorzeźbę Matki Bożej Rokitniańskiej Cierpliwie Słuchającej. Jest to dar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Pana Andrzeja Szelążka.
 3. Przypominamy, że do końca września zbieramy zapisy chętnych mężczyzn do modlitwy różańcowej w ramach Męskiej Róży Różańca której przewodniczy ks. Waldemar.
 4. We wtorek 19 września o godz. 17.00 w domu Katechetycznym spotkanie grupa modlitewno-kontemplacyjnej wszystkich zainteresowanych i chętnych serdecznie zapraszamy.
 5. W najbliższy piątek 22 września ksiądz proboszcz wraz z grupą pielgrzymów wyrusza do Częstochowy. Zbiórka przy autokarze o godz. 5.30, otoczmy ich naszymi modlitwami.
 6. Młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania z klas VIII z SP 1, SP 2, SP3, zapraszamy na Msze Świętą o godz. 18.00, 22 września w piątek, a po niej na spotkanie w Kościele.
 7. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie Bartłomieja Kozłowskiego który przeżył 88 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account