OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 12 maja 2024

 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.
 2. W tym tygodniu patronują nam:
 • We wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.
 • W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, męczennik i patron naszej ojczyzny. Jest to dzień imienin ks. arcybiskupa seniora Andrzeja Dzięgi, nie zapomnijmy o modlitwie w jego intencji.
 1. Każdego dnia zapraszamy na wspólną modlitwę maryjną: po Mszy Św. o godz.18.00 i w sobotę Po godz. 9.00
 2. W ubiegły piątek rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiamy po nabożeństwie majowym.
 3. Te dni przygotowania całego Kościoła na dar Ducha Świętego będą szczególne dla naszej młodzieży, gdyż dla niej będzie to bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania, co będzie miało miejsce 20 maja w Uroczystość Matki Kościoła podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 pod przewodnictwem J.E. bpa Krzysztofa Błasika. Będzie to również czas dziękczynienia Bogu za 900 lecie Chrystianizacji Pomorza przez Św. Ottona z Bambergu. Spowiedź święta dla kandydatów, ich świadków i rodziców w Niedzielę 19 maja od godz. 18.40. Otoczmy również naszych młodych i ich bliskich swoją modlitwą.
 4. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na procesję fatimską.
 5. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed wieczorna Eucharystią można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym.
 6. W minioną sobotę i niedzielę dzieci z naszej Parafii przystąpiły do sakramentu I Komunii Świętej. Tradycyjnie w naszej Parafii dzieci komunijne i rodziców zapraszamy na 4 kolejne „Białe Niedziele” na godzinę 12.30. Pamiątkowe obrazki zostaną wręczone 26 maja na Mszy Św. o godz. 12.30.
 7. Nasza parafia w ramach Archidiecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę w dniach 27.09-04.10 organizuje wrześniowy wyjazd do Częstochowy, połączony z pielgrzymowaniem do Sanktuariów Kotliny Kłodzkiej oraz do Wrocławia. Szczegółowe informacje dostępne u Księdza proboszcza. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Serdecznie zapraszamy!
 8. Składamy najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom tygodnia.
 9. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności Śp. Edwarda Woźniaka lat 65. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account