ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 19 maja 2024

 1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Przypominamy, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalny. Dobiega do końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed wieczorna Eucharystią można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym.
 2. W tym tygodniu patronuje nam:
  W środę, 22 maja – św. Rita z Casci - Partonki trudnych spraw.
 3. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła, która jest główna patronką naszej archidiecezji. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 pod przewodnictwem J.E. bpa Krzysztofa Błasika, grupa młodzież przystąpi do sakramentu Bierzmowania otoczmy ich naszymi modlitwami i wypraszajmy dla nich dary Ducha Świętego. Będzie to również czas inauguracji w naszej parafii, dziękczynienia Bogu, za 900 lecie Chrystianizacji Pomorza przez Św. Ottona z Bambergu. Przez cały kolejny rok będzie nam towarzyszył okolicznościowy baner, przypominający o trwającym jubileuszu.
 4. Każdego dnia zapraszamy na wspólną modlitwę maryjną: po Mszy Św. o godz.18.00 i w sobotę Po godz. 9.00
 5. Tradycyjnie w naszej Parafii dzieci komunijne i rodziców zapraszamy na 4 kolejne „Białe Niedziele” na godzinę 12.30. Pamiątkowe obrazki zostaną wręczone 26 maja na Mszy Św. o godz. 12.30.
 6. W kaplicy MB Fatimskiej i Św. Jana Pawła II pojawił się nowy świecznik wotywny. Jest to dar dzieci komunijnych i bierzmowanych. Możemy korzystać z niego wypowiadając przed Bogiem nasze intencje i zapalając symboliczne światło.
 7. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi.
 8. Nasza parafia w ramach Archidiecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę w dniach 27.09-04.10 organizuje wrześniowy wyjazd do Częstochowy, połączony z pielgrzymowaniem do Sanktuariów Kotliny Kłodzkiej oraz do Wrocławia. Szczegółowe informacje dostępne u Księdza proboszcza. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Serdecznie zapraszamy!
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy modlić się w intencji ks. Proboszcza, który obchodzi swoje imieniny. W sposób szczególny powierzajmy jego intencje Panu Bogu i Najświętszej Dziewicy.
 10. W przyszłą niedzielę, uroczystość Najświętszej Trójcy.
 11. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy.
 12. Zmarłych z naszych rodzin powierzmy Miłosierdziu Bożemu.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account