OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 26 maja 2024

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 2. W tym tygodniu patronują nam:
 • W poniedziałek, 27 maja – św. Paweł VI, papież
 • We wtorek, 28 maja – bł. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia
 • W środę, 29 maja – św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego
 • W sobotę, 1 czerwca – św. Justyn, filozof i męczennik
 1. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy modlić się w intencji ks. Proboszcza, który obchodzi swoje imieniny. O godz. 12.30 dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii Świętej otrzymają pamiątkowe obrazki.
 2. Również dzisiaj święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.
 3. W środę, 29 maja od godz. 17.00 spowiedź dzieci rocznicowych. Zapraszamy dzieci i ich rodziców do skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania.
 4. W czwartek, 30 maja będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Uczniowie klas 4 będą świętować rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Msze Święte tego dnia według następującego porządku godz. 7.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach: 1. Grupa modlitwy kontemplacyjnej i Apostołki Zmartwychwstania; 2. Młodzież i ministranci; 3. Koła Różańcowe i Krąg biblijny; 4. Grupa Caritas i pracownicy parafii. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy dziewczynki, zwłaszcza komunijne i rocznicowe, ale również z klasy I i II oraz z przedszkola do sypania kwiatów. Prosimy, by rodzice zadbali o zebranie kwiatów do sypania przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy również o przynoszenie kwiatków do sypania do s. Danieli do zakrystii. Msze św. na filiach o godz. 9.00 w Karsku i Wojcieszynie, o godz. 14.00 w Olchowie oraz 14.30 w Dąbrowie
 5. Tradycyjna okrawa Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną codziennie po Mszy Świętej o godz.18.00 i w sobotę po Mszy o godz. 9.00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8.15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, a po nim Msza Święta. Ks. Karol uda się z posługą sakramentalną do chorych.
 7. Na najbliższy piątek Ks. Bp Zbigniew administrator naszej archidiecezji udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich przebywających na jej terenie.
 8. W sobotę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Otoczmy modlitwą wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej i mądrości oraz były otaczane miłością i troską. Wszystkie dzieci zapraszamy w przyszłą niedzielę 2 czerwca na niespodziankę przy kościele.
 9. W minionym tygodniu odeszły do Pana: Janina Pażniewska lat 75 oraz Iwona Mańkowska lat 61. Wieczny odpoczynek…

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account