OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2 czerwca 2024

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 czerwca 2024 - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj dziewiąta niedziela zwykła w ciągu roku. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana.
 2. W tym tygodniu patronują nam:
  • W poniedziałek, 3 czerwca – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy,
  • W środę, 5 czerwca – św. Bonifacy, apostoł i ewangelizator Europy Zachodniej,
  • W sobotę, 8 czerwca – św. Jadwiga, Królowa Polski
 3. Wczoraj, 1 czerwca, przypadł Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dlatego dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 zapraszamy wszystkie dzieci i ich najbliższych na festyn z okazji ich święta.
 4. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00; w sobotę po rannej Mszy Świętej o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy!
 5. Trwamy w tak zwanej „oktawie” uroczystości Bożego Ciała. Po Mszy Świętej wieczornej do czwartku procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła. W czwartek po procesji i nabożeństwie poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału. W sposób szczególny zapraszamy dzieci do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem!
 6. W piątek 7 czerwca, pierwszy piątek miesiąca. Celebrujemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz. 7.00 i 18.00. Przypominamy również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 Ks. Waldemar uda się z posługa sakramentalna do chorych.
 8. W kaplicy, przy wejściu do Kościoła, umieściliśmy ikonę Trójcy Świętej zachęcamy do modlitewnej kontemplacji rzeczywistości nieba zapisanej w symbolu Ikony która przedstawia rzeczywistość i relacje Trójcy Przenajświętszej. Aby to ułatwić zmieniliśmy układ ławek, aby swobodnie dać się poprowadzić duchowi odkrywając w tej Ikonie rzeczywistość Nieba.
 9. Na stoliku przy ambonie wyłożony jest nowy numer Biuletynu Parafialnego, zachęcamy do zabrania jego do naszych domów.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Jest to szczególne świadectwo naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego, który Sam staje się dla nas nagrodą za trud i poświęcenie. Dziękujemy również Policji za czuwanie nad bezpieczeństwem procesji.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości.
 12. Do wieczności w ostatnim czasie odeszli: Stanisław Jarząb lat 85 i Jarosław Dorosz lat 78. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account