OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIII NIEDZIELE ZWYKŁą (01.07.2024)

 1. Czas wakacji to czas odpoczynku ale nie od Pana Boga. Dla wszystkich, którzy planują wyjazdy niedzielne przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 sprawujemy Msze Św. z niedzielnego obrzędu, która wypełnia obowiązek katolika bycia na Mszy Św. niedzielnej.
 2. W nadchodzącym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Ottona z Bambergu; we środę święto św. Tomasza Apostoła, w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
 3. Przypominamy o wakacyjnym porządku odprawiania Mszy św. w naszym kościele od 01 lipca do 31 sierpnia 2024 roku: w niedzielę Msze św. odprawiane będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 20.00; w dni powszedni o godz. 8.00 i 19.00 a w soboty o godz. 9.00 i 19.00. Biuro parafialne, w lipcu i sierpniu 2024, będzie czynne we wtorek i czwartek od godz. 19.30.
 4. W dzisiejszą niedzielę (30 czerwca) po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary na wsparcie organizacji kolonii dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Caritas Diecezjalny.
 5. Zapraszamy do udziału w Archidiecezjalnym Dniu Ottonowym w Kamieniu Pomorskim, który będziemy obchodzić 1 lipca. W ramach Obchodów 900 lecia Chrztu Pomorza przez  Św. Ottona z Bambergu. Uroczystej Eucharystii o godz. 18.00 przewodniczyć będzie Administrator Apostolski Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej Ks. Bp Zbigniew Zieliński. Serdecznie zapraszamy do wspólnego udziału
 6. W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – nabożeństwa według stałego porządku.
 7. Zachęcamy do uczestnictwa:  w Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Góre, która wyrusza jutro (1 lipca) z Katedry Szczecińskiej o godz. 07.00. Bliższe informacje na stronie internetowej pielgrzymki i grupach FB.
 8. Zbliża się wielkimi krokami Odpust naszej wspólnoty parafialnej. Jak co roku zwracamy się z prośbą o przynoszenie fantów na naszą odpustową loterię. Prosimy je składać w zakrystii lub w domu parafialnym.
 9. Do nabycia jest dwumiesięczny numer „Biuletynu Duszpasterskiego”.
 10. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na tacę i za wszelką życzliwość wobec naszej wspólnoty parafialnej. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Witamy gości, którzy w pełni wakacyjnego sezonu przybywają do naszego miasta i zapraszamy każdego dnia do wspólnej modlitwy w naszym kościele.
 11. Pragniemy poinformować, że w minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Edwarda Lubczyńskiego l. 76 oraz śp. Huberta Fasułę l. 26. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account