OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIV NIEDZIELE ZWYKŁą (07.07.2024)

  1. W nadchodzącym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli, we czwartek święto św. Benedykta patrona Europy, w piątek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, w sobotę wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  2. Przypominamy o wakacyjnym porządku odprawiania Mszy św. w naszym kościeleod 01 lipca do 31 sierpnia 2024 roku. Biuro parafialne, w lipcu i sierpniu 2024, będzie czynne we wtorek i czwartek od godz. 19.30.
  3. Dzisiejszej niedzieli podczas Mszy św. przedpołudniowych homilie będzie głosił ojciec Augustyn Lewandowski z Zakonu Ojców Trynitarzy z Rzymu. Po Mszy św. będzie można nabyć jego autorską książkę pt. „Smakując życia”. Zapraszamy.
  4. Pragniemy zaprosić na Koncert Muzyki Organowej w wykonaniu pana Marka Kudlickiego. Koncert odbędzie się w naszym kościele w dniu 10 lipca 2024 (środa) o godz. 20.00. Bilety w cenie 40 zł można nabyć przed koncertem.
  5. W dniu 11 lipca (czwartek) 2024 r. obchodzimy 81 rocznicę Rzezi Wołyńskiej – Krwawej Niedzieli. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tego bestialskiego pogromu.
  6. W sobotę 13 lipca przypada rocznica Objawień Fatimskich. Zapraszamy na Msze św. o godz. 09.00 a po niej na wspólną modlitwę różańcową połączoną z procesją fatimską.
  7. Zbliża się wielkimi krokami Odpust naszej wspólnoty parafialnej. Jak co roku zwracamy się z prośbą o przynoszenie fantów na naszą odpustową loterię. Prosimy je składać w zakrystii lub w domu parafialnym.
  8. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na tacę i za wszelką życzliwość wobec naszej wspólnoty parafialnej.
  9. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Witamy gości, którzy w pełni wakacyjnego sezonu przybywają do naszego miasta i zapraszamy każdego dnia do wspólnej modlitwy w naszym kościele.
  10. Pragniemy poinformować, że w minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Elżbietę Wójcik lat 69, śp. Wandę Tumulec lat 89 i śp. Mirosława Lipskiego lat 64. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Kontakt


PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA

pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 2a,
72-200 NOWOGARD

tel. 91 39 26 370
tel. 506 081 328
caritas.nowogard@gmail.com

Log in or create an account